Hidrolik Filtreler

Home » Hidrolik Filtreler

Hidrolik Filtreler

Hidrolik sistemler bir makinenin en önemli parçasıdır. Tamirinin zor olması, pahalı olması, hata kabul etmemesi ve tamir sırasında normalinden uzun zaman gerektirmesi hidrolik sistemlerin karşılaştığı en yoğun problemlerdir. Bu nedenler ister alçak basınç, ister yüksek basınç olsun, kaliteli bir hidrolik filtre kullanımı zorunludur. 

Turkas Filtre güvenle kullanabileceğiniz eleman tipi hidrolik filtre imalatında da sektöründe ön sıralarda yer almaktadır. Krom tel filtrelerden mikroglas filtrelere, kâğıt filtrelerden bez filtrelere kadar geniş bir üretim yelpazesine sahip olan firmamız, zor bulunan filtreler konusunda da başvurabileceğiniz adreslerden birisidir. 

istenilen tüm marka hidrolik filtrelerin özel imalatıda yapılabilmektedir, ve üretici firma spectlerini karşılayabilmektedir.

 

 Hidrolik  fіltreler  fevkalade  şartlarda  ve  etkili  basınçta  yаğlаrın  dinаmik  olarak  dеğişеrеk  çаlışmаѕı  hakkında  tаѕаrlаnmışlаrdır.Çünkü  çoğunluklа  yüküm  koşullаrdа  çаlışаn  mеkanizmalarda  оkunuşu  cіhazlarda  kullаnılırlаr.Kullаnım  ömürleri  sürеsincе  mülevves  yağları  ayırarak  güçlü  performansın  dеvamını  sаğlаrlаr.Bir  hidrolik  sistemin  güvenilirliği  makro  ölçüde  kullаnılаn  yağların  kalitesine  оkunuşu  her  ѕadece  elementin  güvenilirliğine  pompa,  sеrvеr  motor,  yağ  dolum  оranı,  ѕübapların  durumu  bağlıdır.

 

Yapı özelliklerime göre hidrolik filtreler birkaç tipe ayrılır.

 

Süzgeç Tipi Filtreler: Bu tip filtreler sıkı dokunmuş metal liflerden yapılmışlardır. Filtrasyon sürecinde sadece büyük parçacıkları durdurabilirler dolayısıyla düşük randımanlı filtrelerdir. Onların tek avantajları iyi temizlendikten sonra defalarca kullanılabilmeleridir.

 

Yarık Filtreler: Bunlar sıkı dokunmuş metal liflerden yapılan ve asfalt (zift) içine sokulmuş filtrelerdir. Süzgeç tipi filtrelere nazaran daha fazla filtrasyon yapabilme yeteneğine sahiptirler.

 

Hacimli Filtreler: Bu filtreler sahip oldukları yüksek mukavemet ve düşük randımandan dolayı hidrolik sistemlerde daha az kullanılırlar ve yarı ( kısmen) akımlı filtreler olarak kabul edilmektedirler. Örülmemiş kumaş tipi malzemelerden yapılan bu filtreler filtrasyon (temizleme) özelliğini kaybederek sadece nemi (rutubeti) alabilme amacıyla kullanılırlar.

 

Yüzeysel Filtreler : Kağıt veya örülmeyen kumaş (doku) tipi pliseli malzemelerden yapılmışlardır. Bu filtrelere sık sık çelik süzgeç de monte edilmektedir.Çok iyi filtrasyon özelliğine ve mekanik dayanıklılığa sahip oldukları için hidrolik sistemlerde en fazla bunlar tercih edilir.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz..